TSB trpí stratou vo výške 105 miliónov libier po počítačovom chaose

Asi 80 000 zákazníkov zmenilo svoj bankový účet mimo TSB v rokoch 2018 – 30 000 viac ako v roku 2017 – po tom, čo niektorí ľudia šli týždne bez služieb.
Boli tu aj náklady na odškodnenie zákazníkov a podvody. Banka uviedla, že od IT poskytovateľa Sabis získala 153 miliónov libier.
Spoločnosť uviedla, že vyriešilo približne 90% (181 000) z 204 000 sťažností zákazníkov, ktoré dostali od IT chaosu.

sítě

Ako uznanie dodatočnej práce pre svojich zamestnancov banka uviedla, že v decembri udelila zamestnancom – okrem riadiacich pracovníkov – 1 500 libier.
Richard Meddings, výkonný predseda spoločnosti, povedal: "V minulom roku bol najnáročnejším rokom, ale vstupujeme do roku 2019 s obnovenými ambíciami, aby sme sa znova stali vedúcou bankou v Spojenom kráľovstve – pevne na strane zákazníka."

Až 1,9 milióna zákazníkov digitálneho a mobilného bankovníctva nemalo v apríli minulého roka prístup k svojim účtom po zlyhaní práce na prenos svojho IT systému.
Technologické ťažkosti boli vyvolané migráciou údajov o zákazníkoch z IT systému jeho bývalého majiteľa Lloydsa do nového, spravovaného španielskym majiteľom banky Sabadell. Generálny riaditeľ Paul Pester odstúpil po fiasku. Banka oznámila svoju novú náhradu, bývalú hlavnú operátorku CYBG Debbie Crosbieovú v novembri. Prichádza do podnikania na jar.

město

TSB Bank plc je maloobchodná a komerčná banka v Spojenom kráľovstve, ktorá je dcérskou spoločnosťou skupiny Sabadell, prevádzkuje sieť 550 pobočiek po celom Anglicku, Škótsku a Walese, ale bez prítomnosti v Severnom Írsku. TSB v súčasnej podobe sa začala 9. septembra 2013 so sídlom v Edinburgu a viac ako 4,6 milióna zákazníkov s pôžičkami a vkladmi klientov vo výške viac ako 20 miliárd GBP. Banka vznikla z existujúcej činnosti spoločnosti Lloyds Scotland plc, do ktorej boli prevedené viaceré pobočky spoločnosti Lloyds  v Anglicku a vo Walese a všetky pobočky spoločnosti Cheltenham & Gloucester.

TSB trpí stratou vo výške 105 miliónov libier po počítačovom chaose
4 (80%)5