Náboženské organizácie sa poisťujú proti ozbrojencom

Mnohé kongregácie prehodnocovali pokrytie a kupovali samostatné politiky "aktívnych útočníkov", keďže streľby v domoch uctievania, vrátane kostolov, synagóg a mešít, sa stali bežnejšími, náboženskí vodcovia a predstavitelia poisťovní v rozhovoroch.

katedrála
 
"Nepomýšľali ste o tom až do posledných pár rokov a teraz je to niečo, o čom si myslíte, že je to stále," povedal Brian McAuliffe, riaditeľ manažmentu rizík pre komunitný kostol Willow Creek Community, ktorého šesť lokalít Illinois slúži približne 20 000 kongregátom.
 
Potenciálne násilie sa v mnohých náboženských organizáciách stalo hlavnou myšlienkou po tom, čo v posledných rokoch došlo k streleniu.
 
Minulú sobotu bola žena smrteľne zastrelená a traja ľudia zranení v Chabad of Poway synagóga na predmestí San Diego strelec identifikovaný ako John Earnest, 19. V utorok sa priznal, že nie je vinný na strelby.
 
Útok Poway, posledný deň Passover, prišiel šesť mesiacov do dňa po 11 uctievateľov bol zastrelený na smrť v synagóge v Pittsburghu v najsmrtelnejšom útoku na americké židovstvo.
 
Ďalšie prestrelky v posledných rokoch zabili v roku 2017 26 ľudí v Prvej baptistickej cirkvi v Sutherland Springs v Texase; deväť veriacich v Emanuel africkej metodistickej biskupskej cirkvi v Charlestone v Južnej Karolíne v roku 2015; a šesť ľudí na Sikh Temple of Wisconsin v roku 2012.
 
Násilie sa v tomto roku objavilo aj v iných formách, ako napríklad pálenie troch prevažne čiernych kostolov v južnej Louisiane v období od 26. marca do 4. apríla.
 
Willow Creek kúpil aktívnu útočnú politiku pred dvoma rokmi, povedal McAuliffe. Pridané poistenie pokrýva náklady, ktoré sú zvyčajne vylúčené zo všeobecného krytia zodpovednosti, vrátane nákladov na zdravotnú starostlivosť, súdnych sporov, opravných prác na stavbách alebo náhradných a mediálnych konzultantov.
 
Domy uctievania čelia jedinečným rizikám, pretože ich poslaním je privítať, poisťovne a makléri povedal. Obavy sa týkajú aj fyzického usporiadania mnohých bohoslužieb.
 
Pokrytie Willow Creek stojí "pár tisíc dolárov" ročne, čo je malý zlomok jeho celkového poistného rozpočtu, povedal McAuliffe.

chrám
 
Poistné pre jednu poistnú zmluvu poistenca poisťovne AXA XL stojí 1,200 dolárov za 1 milión dolárov krytia, povedal Paul Marshall, ktorý je vedúcim aktívnym programom poistenia strelcov pre spoločnosti McGowan Companies v štáte Ohio, ktorý uzatvára krytie.
 
Nedávne útoky podnietili päť synagóg a kostolov, aby tento týždeň kúpili pokrytie, povedal Marshall.
 
Poisťovne tiež rozširujú vzdelávacie programy pre poistencov na základe viery, aby im pomohli zvládnuť riziko násilných votrelcov. Napríklad takmer 200 farníkov a zamestnancov zborov, ktorí boli poistení prostredníctvom cirkevného vzájomného poistenia Co, zabalili minulý mesiac do Lenexy v Kansase kostol v poldňovom seminári. Naučili sa rozvíjať bezpečnostné plány a minimalizovať krviprelievanie, ak niekto otvorí oheň.

Náboženské organizácie sa poisťujú proti ozbrojencom
5 (100%)1