Ekonomické tepelné čerpadlo vám ušetrí desiatky eur ročne

Bývanie, pri ktorom viete ušetriť čo najviac financií, je určite veľkým plusom. Asi len málokto, by chcel platiť viac za niečo, za čo nemusí. Neodmysliteľnou súčasťou ekonomického bývania je taktiež správne tepelné čerpadlo. Pozrime sa na tie, ktoré na svoj chod potrebujú elektrickú energiu.

topení
                                                           
„ Správny výber kúrenia vo vašom dome, či byte, vám dokáže ročne ušetriť desiatky, dokonca i stovky eur. klasické liatinové radiátory, fungujú na princípe ohrievania vody. Podlahové kúrenie, síce pracuje v podstate rovnako, avšak v porovnaní s prvým spomínaným spôsobom vykurovania, je ekonomickejšie až o takmer päťdesiat percent.
 
Využite prírodu
 
Ak bývate v dome, využite voľné miesto na svojom pozemku a zaobstarajte si slnečný kolektor. Výdavky za kúrenie sa vám môžu znížiť až o štyridsať percent. Tento spôsob je vhodný pre tých, ktorí bývajú najmä v nížinách, kde slnečným lúčom nebránia stromy, či kopce. Druhou možnosťou, sú naopak vyššie položené polohy. Ak si nie ste istí, či v mieste vášho bydliska svieti dosť slnka, vyhľadajte si informácie na stránkach slovenského hydrometeorologického ústavu.
 
Ak sa nachádzate vo veterných častiach Slovenska, poinformujte sa aj o možnosti veterného mlynu. Nemusíte sa báť veľkých rozmerov. Tie, ktorú sú určené pre bežné domácnosti, majú rozmery do metra. Alternatívou je aj vodný mlyn. Nejedná sa vôbec o zastaranú technológiu. Práve naopak, v súčasnosti tento zdroj energie využíva stále viac ľudí. okrem úspory financií, hovoríme o tom najčistejšom spôsobe výroby elektrickej energie.

solární panel
 
Ak klasické tak ekonomické
 
Podlahové kúrenie bude vždy ekonomickejšie, ako klasické radiátory. Túto vlastnosť majú vďaka lepšiemu rozmiestneniu a taktiež preto, že teplo prechádza priestorom, doslova od podlahy. Tepelné úniky sú preto omnoho menšie. Pri tomto type vykurovania, je však potrebná i rekonštrukcia, či skôr prerobenie podlahy.
 
Klasický radiátor, ktorý je naplnený vodou, môžete nahradiť aj elektrickými ohrievačmi. Ak si u svojho dodávateľa elektriny, nastavíte dobrý program, verte že za elektrinu v konečnom dôsledku zaplatíte menej ako za plyn.

Ekonomické tepelné čerpadlo vám ušetrí desiatky eur ročne
4.2 (83.08%)13