Amazon vyvoláva obavy z prognózy predaja

Amazon očakáva, že v prvom štvrťroku bude tržby rásť medzi 10% a 18%, čo je mierne pod prognózami analytikov.
Zlyhanie z výmenných kurzov bolo čiastočne obviňované, tvrdí firma. Trhová hodnota spoločnosti dosahuje 1 miliardu dolárov
V priebehu troch mesiacov do konca roka, ktoré zahŕňali zásadné vianočné obdobie, vzrástol zisk o 63% na 3 mld. USD, zatiaľ čo príjmy vzrástli o 20% na 72,4 mld. USD.

eshop

Zatiaľ čo to bolo lepšie, ako analytici očakávali, od začiatku roka 2015 bol stále najpomalším rastom tržieb pre firmu.
Spomalenie prichádza s tým, ako firma čelí výzvam v zahraničí a meniacim sa predpisom na trhoch, ako je India.
Tiež čelí zvýšeniu konkurencie doma, keďže konkurenční maloobchodníci ako Target a Walmart investujú silne do on-line operácií.
Neil Saunders, analytik výskumnej firmy GlobalData, povedal, že zisky konkurentov ublížili nárastu maloobchodnej divízie Amazon.

Napriek tomu povedal, že v porovnaní s mnohými ďalšími maloobchodnými predajcami boli údaje o maloobchodnom predaji firmy stále silné.
V Severnej Amerike sa tržby medziročne zvýšili o 18%, zatiaľ čo ich medzinárodný predaj vzrástol o 15%.
Zvyšujúce sa zisky spoločnosti sú do veľkej miery závislé od rastu svojich podnikov s vysokou maržou, vrátane oblačnosti, reklamy a služieb tretej strany predávajúcich.

obchod

Je to jedna z služieb, na ktorú sa firma spolieha, aby pomohla kompenzovať spomalenie rastu tržieb v maloobchodnej rade.
Zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti , Jeff Bezos, ktorý je tiež najbohatším mužom na svete, vyzdvihol svojho inteligentného rečníka Alexa a povedal, že ide o najpredávanejšie zariadenie spoločnosti.
Nicholas Hyett, analytik spoločnosti Hargreaves Lansdown, uviedol, že on-line predajca "sprísnil svoju priľnavosť" svojich zákazníkov s doplnkovými službami, ako je Amazon Prime, ktoré ponúkajú bezplatné doručenie a ďalšie výhody.
"S toľkými príležitosťami je najväčším problémom, s ktorým čelí generálny riaditeľ Jeff Bezos, kde je potrebné sústrediť pozornosť," dodal.

Amazon vyvoláva obavy z prognózy predaja
3.1 (62.86%)7